Yazdır

NOSS

Nostatic String mikrofiber liflerden oluşan, statik elektriği iyonlaştırıp toprağa gönderen, yüksek iletkenliğe sahip bir iptir.  Düşük maliyetli, hafif ve esnek olan bu ip nanoteknolojinin getirilerindendir.

 

Antistatik İp: Dünya çapında en başarılı anti-statik iptir. Mıknatıs ile silindire yakın konumlandırılarak makinenin metal gövdesine montaj edilir.

Antistatik Elastik İp: İlk elastik anti-statik iptir.1:2 oranında uzayan bu kablo hem metraj açısından avantajlı hem de esneyebilme özelliğinden dolayı kopma riski oldukça azdır.
Ionwire: Dünyada üretilen en küçük yarıçaplı statik elliminatördür. Boyutunun kazandırmış olduğu avantaj sayesinde küçük boşluklara montaj edilerek statik sorununu ortadan kaldırır.

TOPRAKLAMA

Nostatic String  ve İyonize Rot nasıl topraklanır?

Topraklama, makinenin metale teması ile elde edilir. Makinenin metal kısmı bir elektrik kodu veya beton ile iletkenlik teması oluşturularak topraklanır. Uygun topraklama, toprak ile sürekli, pozitif, iletken temas halinde olanıdır.

Unutmayınız ki; yalıtkan yüzeylerde topraklama yapılamaz. Bundan dolayı yalıtkan yüzeylerde statiği kaldırmak için Nostatic String ile yüzey şarj edilmelidir.

MONTAJ

Nostatic String gövdeye yakın yerleştirilebilir. Örneğin, gövdede statik yük var ise metal silindirde yanıcı buharların alevlenmesine sebep olabilir. Nostatic String gövdenin her iki tarafına temas halinde veya yakın olacak şekilde konumlandırılabilir.

Gövde üzerindeki hız ve statik yük miktarına göre gövdeye olan mesafesi belirlenir. Nostatic takıldıktan sonra neredeyse 10 da bir oranında düşüş sağlanır.

uygulama

GRAVÜR BASKI

Gravür baskı sırasında plastik film üzerinde yüksek miktarda statik yük barınır. Bu yük, yüksek hızda solvent buharının ateşlenmesine sebep olabilir. Genellikle basınç ve yüksek hızdan kaynaklanan statik yük en çok baskı silindirlerinin gövdesinde bulunur.

Çözüm

Nostatic String™ makinenin gövdesine temas halinde, silindirlere yakın yerleştirilmelidir. Gerekliliğe bağlı olarak silindirin her iki yanına da yerleştirilebilir. En iyi yerleşimi belirlemek için, statik yük seviyelerini ölçmek için bir statik metre kullanılmalıdır. Sıfıra yakın statik yükün azaltılması gerekmez. Tozlanma etkisini ortadan kaldırmak için alt limit 3 KV, ateşlemeyi önlemek için alt limit 5KV, şokları önlemek için alt limit 10 KV da tutulmalıdır.